نوار کناری
پروژه ساخت مدار تشخیص مقدار آب

توضیحات محصول

پروژه ساخت مدار تشخیص مقدار آب یک مدار کاربردی و جالب که برای تشخیص سطح آب یک مخزن یا هر چیزی که نیاز باشد سطح آب را با استفاده از ال ای دی نشان دهد. نحوه کارکرد این مدار که با استفاده از 4 عدد LED و 4 عدد ترانزیستور که نقش ترانزیستورها یک کلید برای LED ها خواهد بود. اما این کلید چگونه کار خواهد کرد؟ آب یک ماده رسانا است که جریان برق را از خود عبور میدهد زمانی که سطح آب به پایه ترانزیستور برسد ترانزیستور متصل شده و یکی از ال ای دی ها بر روی مدار را روشن میشود.

توجه: فایل دانلودی این مدار با نرم افزار آلتیوم دیزاینر طراحی شده و PCB مدار به صورت تک لایه میباشد که نحوه ساخت و مونتاژ مدار و قطعات مورد نیاز استفاده شده در پروژه به صورت فایل  درون پکیج قرار داده شده است.

توجه: در فایل دانلودی این پروژه خروجی PDF نقشه مدار قرار داده شده برای عزیزانی که با نرم افزار آلتیوم آشنایی ندارند و میتوانید با پرینت گرفتن نقشه مدار چاپی بر روی کاغذ گلاسه مدار را  با استفاده از اتو بر روی برد مدار چاپی  ساخته و لذت ساخت یک مدار الکترونیکی را در خانه داشته باشید.(میتوانید با مراجعه به قسمت وبلاگ سایت روش چاپ مدار با استفاده از اتو را مشاهده کنید.)

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید