نوار کناری
پروژه ساخت مدار در باز کن RFID با ماژول RF01D Memory

توضیحات محصول

پروژه ساخت مدار در باز کن RFID یک دربازکن کارتی با تکنولوژی RFID است که با نزدیک کردن تگ کارتی یا تگ جاسوئیچی به آن در صورت معتبر بودن کارت درب را برای کاربر باز می کند. در این پروژه برای افزودن کارت یا تگ کارتی به دستگاه دو عدد کلید روی برد تعبیه شده یکی برای اضافه کردن و دیگری برای حذف کردن میباشد.

نحوه عملکرد این پروژه بدین صورت است که هر کارت یا تگ دارای یک کد می باشد که با نزدیک کردن آن به ماژول RFID این کد شناسایی شده و از طریق پورت سریال به میکروکنترلر ارسال می گردد و سپس در صورتیکه کد شناسایی شده همان کدی باشد که برای مدار تعریف شده باشد یک خروجی فعال می گردد که میتوان این خروجی را به موتور DC و یا رله و یا هر مصرف کننده دیگری متصل کرد.

حتما تا به حال در هتل ها و یا برخی از مکان های تجاری با درب هایی روبرو شده اید که توسط کارت باز می شوند، امروزه این قفل ها و دیگر قفل های هوشمند و دیجیتالی به سرعت در حال همه گیر شدن هستند و هر روز به جمع خانه های هوشمندی که از تکنولوژی قفل های هوشمند و دیجیتالی استفاده می کنند، افزوده می شود. 

توجه: فایل دانلودی این مدار با نرم افزار آلتیوم دیزاینر طراحی شده و PCB مدار به صورت تک لایه میباشد که نحوه ساخت و مونتاژ مدار و قطعات مورد نیاز استفاده شده در پروژه به صورت فایل  درون پکیج قرار داده شده است.

توجه: در فایل دانلودی این پروژه خروجی PDF نقشه مدار قرار داده شده برای عزیزانی که با نرم افزار آلتیوم آشنایی ندارند و میتوانید با پرینت گرفتن نقشه مدار چاپی بر روی کاغذ گلاسه مدار را  با استفاده از اتو بر روی برد مدار چاپی  ساخته و لذت ساخت یک مدار الکترونیکی را در خانه داشته باشید.(میتوانید با مراجعه به قسمت وبلاگ سایت روش چاپ مدار با استفاده از اتو را مشاهده کنید.)

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید