نوار کناری
پروژه ساخت مدار سنسور حرکتی

توضیحات محصول

پروژه ساخت مدار سنسور حرکتی  یک مدار بسیار ساده و کاملا عملی هشدار دهنده حرکتی با ماژول سنسور PIR میباشد. در این مدار ما از یک ماژول PIR برای تشخیص حرکت استفاده می کنیم. این مدار هر گونه حرکت انسان و حیوان را تا فاصله 10 متر تشخیص داده و یک بلندگو هشدار دهنده و همچنین یک LED را فعال می کند.

فاصله حساسیت سنسور PIR و مدت زمان روشن ماندن بازر و LED بعد از تشخیص حرکت را هم می توان به وسیله پتانسیومتر روی ماژول PIR تنظیم کرد. میتوانید از این مدار برای روشنایی راه پله شب خواب نیز استفاده کنید.

توجه: فایل دانلودی این مدار با نرم افزار آلتیوم دیزاینر طراحی شده و PCB مدار به صورت تک لایه میباشد که نحوه ساخت و مونتاژ مدار و قطعات مورد نیاز استفاده شده در پروژه به صورت فایل  درون پکیج قرار داده شده است.

توجه: در فایل دانلودی این پروژه خروجی PDF نقشه مدار قرار داده شده برای عزیزانی که با نرم افزار آلتیوم آشنایی ندارند و میتوانید با پرینت گرفتن نقشه مدار چاپی بر روی کاغذ گلاسه مدار را  با استفاده از اتو بر روی برد مدار چاپی  ساخته و لذت ساخت یک مدار الکترونیکی را در خانه داشته باشید.(میتوانید با مراجعه به قسمت وبلاگ سایت روش چاپ مدار با استفاده از اتو را مشاهده کنید.)

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید